Novinka: OUTPLACEMENT   Viac info

6 víkendových tipov od úspešného recruitera

6 víkendových tipov od úspešného recruitera

Jana Sliacka, 14.11.2017

Prinášame vám niekoľko zaujímavých no zároveň motivačných tipov pre úspešnú víkendovú regeneráciu nielen recruitera. Odporúčame vám  ich vyskúšať. 

1.Venovať sa rodine a priateľom

Úspešný recruiter sa v sobotu ráno zobudí v pohodlí domova, uvarí si čaj či kávu... Aby bol HR špecialista počas náročného pracovného týždňa maximálne sústredený, potrebuje mať víkend pre seba a svojich blízkych. Dá si načas, nikam sa neponáhľa a užíva si chvíle pohody, pretože vie, aké dôležité je relaxovať. Ak začnete tráviť čas napríklad so svojimi deťmi, tak v sebe objavíte stresom a tvrdou prácou otupenú empatiu. Naučíte sa myslieť jednoducho a budete nútený postupovať krok po kroku... To všetko vám pomôže byť v práci lepším.

2.Dopriať si šport

Nielen správny recruiter si cez víkend dopraje pohyb. Myslí nielen na svoje psychické zdravie, ale aj na telo a nedopustí, aby jeho vonkajšia schránka chátrala. Ak si náborár a chceš byť dlhodobo fit, nájdi si priestor aj na pohybové a športové aktivity. Výzva k pohybu a prekonávanie vlastných možností posilňuje ducha. V pracovnom živote budete húževnatejší a dosahovanie stanovených mét zoberiete za ten správny koniec – budete aktívnejší.

3.Venovať sa záľubám

Cez víkend sa úspešný recruiter nechá unášať na vlnách vášní. Nezmešká príležitosť venovať sa svojmu hobby, nechá priestor spontánnosti alebo emóciám – či už ide o modelárstvo, maľovanie, hru na gitare alebo háčkovanie... Jednoducho si nájdite to svoje, kde budete myslieť na úplne inej úrovni. Kde budete myslieť bez logiky, bez ladu a skladu, bez dedukcie a bez súvislostí. Záľuby z vás spravia kreatívnejšieho recruitera, ktorý sa vynájde v každej situácii.

4.Byť offline

Víkend je predsa o všetkom, len nie o práci na počítači, tablete, mobile či o surfovaní na internete. Nechajte tablet na poličke, buďte radšej off, pretože raz – dva vás zláka Facebook alebo Instagram. Akákoľvek sociálna sieť je fenoménom, ktorý u mladých ľudí dokáže vyvolať dokonca závislosť. Niekedy ani neviete a strávite na sieti kopec času. Dajte si na to cez víkend pozor! Keď budete cez víkend off, ostanete objektívny a vyrovnaný.http://www.cvmango.com/pictures/6 vikendovych tipov5.Nájsť si čas na kultúru

Aj recruiter je človek, ktorý má vkus a nos na kvalitné umenie. Úspešný recruiter sa cez víkend vyberie do divadla, na športové či rodinné podujatie alebo na koncert. Ide si vyvetrať hlavu, zasmiať sa a možno nabrať inšpiráciu do nového týždňa. Kultúra posúva hranice vnímania a chápania okolitého sveta, tiež rozvíja empatiu a schopnosť dedukcie. Predstavte si, že budete schopný lepšie odhadnúť kandidátov a klientov. Už vám nič neujde! 

6.Cestovať a spoznávať

Recruiter 21. storočia cestuje, aby spoznal. Ak mu to situácia dovoľuje, tak sa vyberie do neprebádaných miest tuzemska alebo aj za hranice. Rozširuje si obzory, stretáva sa s netradičnými situáciami a dostáva sa za hranice svojej komfortnej zóny. Byť mimo komfortnej zóny je totiž prínosné, v takejto situácii sa zvykne objaviť nové JA. Prečo to všetko? Lebo chce byť rozhľadený, mať viac informácií a lebo chce byť ešte lepším profíkom!

Jana Sliacka
Jana Sliacka

V recruitingu sa pohybujem od roku 2006. Od akčných začiatkov a viac ako 500 úspešne zrekruitovaných kandidátoch v roli personálnalneho konzultanta, cez manažéra projektu 100% Interviewed Applicants som dospela až k pozícii projektového manažéra cvmango.com. Teraz už neobsadzujem iba dream-joby, ale pomáham klientom nájsť tie najlepšie talenty do ich dream-teamu.