Biznis raňajky - jeseň 2019   Rezervovať termín

Prvý dojem pri výberovom konaní

Prvý dojem pri výberovom konaní

Martin Straka, 21.9.2017

Dobrý dojem treba urobiť hneď na prvý raz. Inšpirujte sa niekoľkými trikmi, ktoré sa vam v oblasti recruitingu určite zídu.

Maličkosti

V prípade, že hľadáte špecifického kandidáta s veľkou dávkou skúseností či kvality a prvé kolo výberového konania už máte za sebou (alebo sme vám s prvým kolom pomohli a tých najlepší sme vám poslali), tak musíte byť na druhé kolo poriadne pripravení. Existuje niekoľko spôsobov ako kandidáta prekvapiť a prikloniť si ho na svoju stranu. Darujte mu firemné tričko, ponúknite mu kávu s koláčikom, zavolajte mu po pohovore taxík alebo mu dajte zápisník. Vymyslieť sa dá hocičo a garantujeme, že to bude fungovať. V časoch, keď je na niektoré pozície ťažké nájsť zamestnanca, vám nič iné ani neostáva. Len ho prekvapiť a spraviť WOW efekt. Toľko kreatívy na pozícii recruitera vás už dávno nestretlo, čo?!

Prostredie

Fyzický priestor, kde plánujete výberové konanie, musí byť starostlivo pripravený. Všimnite si detaily, upracte stoly, stoličky postavte do radu, umiestnite sem pár živých kvetov alebo kyticu, otvorte žalúzie (alebo závesy), aby priestor vynikol vo svetle slnečných lúčov a napokon priestor vyvoňajte. „Zvádzanie“ klientov cez čuchové bunky už nie je žiadnou novinkou... Bežne sa v obchodoch používajú vonné rozprašovače, ktoré zvýrazňujú priestor a nechávajú u zákazníka dobrý dojem. Určite aj vy milujete vôňu čerstvých koláčikov v pekárni, vôňu nového auta, ktoré si odvážate z predajne alebo vôňu kníh, keď vojdete do kníhkupectva...

Informácie

Nezabúdajte: nechávajte po sebe pozitívnu stopu a zvyšujte povedomie o spoločnosti, ktorú ako recruiter zastupujete. Vo fáze, keď si s kandidátom potrasiete rukou, to bude vaša veľká výhoda!

Veľa šťastia pri výbere!

Ak si radšej vyberáte kandidátov až v druhom kole, keď už prešli pohovormi a selekciou tak je tu pre vás aplikácia cvmango.com, kde si jednoducho vyberiete spomedzi už preverených kandidátov. Registrácia je zadarmo.

 

Zdroj: www.pixabay.com

 

 

 

 

Martin Straka
Martin Straka
Recruitment je pre mňa neustále objavovanie. Od roku 1999 denne nadväzujem nové kontakty a získavam nové znalosti, ktoré ma inšpirujú. Sled udalostí ma priviedol práve k tejto profesii, ktorá ma zaviedla na miesta, kam by som sa inak nedostal. Obzvlášť som hrdý na projekt CvMango, ktorý spája moderné trendy technologického recruitingu s nenahraditeľným ľudským „dotykom“.