Novinka: OUTPLACEMENT   Viac info

Poznáte svojich kandidátov? Poznáte generácie X, Y a Z?

Poznáte svojich kandidátov? Poznáte generácie X, Y a Z?

Martin Straka, 16.4.2018

Generácia X (1966 – 1976)

Ako si treba predstaviť správneho predstaviteľa generácie X? V dobrých rokoch, so sympatickými vráskami na tvári a pehami na rukách, zodpovednosťou v očiach a očarujúcou charizmou. Po ulici kráča s taškou cez plece, v úhľadnom oblečení, ktoré vyzerá na „dobrú klasiku“.

Generácia X nastúpila do vlaku bežného života po svojich rodičoch, tzv. baby boomers, ktorí zasvätili v zložitej ekonomickej situácii svoj život najmä ťažkej práci. Svoju prácu vykonávajú najlepšie ako vedia, ale zároveň potrebujú od zamestnávateľa cítiť, že majú istú zodpovednosť a pracovné úlohy. Bez efektívnej pracovnej náplne v práci nebudú šťastní.

Kandidátom generácie X neprekáža skoré ranné vstávanie. Majú radi režim a jasné hranice. Mnohé úlohy si radi nechávajú prejsť hlavou aj niekoľko krát, dokonca aj keď sú mimo pracovného prostredia, čo patrí medzi ich ďalšiu pozitívnu vlastnosť. Vedia byť tolerantní a s kolegami sa snažia mať pozitívny pracovný vzťah. Medzi pikošky u generácie X patrí: sú poslednou generáciou, ktorá si dávala vyvolávať fotografie, majú radi vernostné karty a programy, nákupy dobre zvažujú – často si informácie o výrobku hľadajú aj niekoľko týždňov predtým.

TIP: Ako zaujať kandidáta generácie X? Prilákajte ich do zamestnania samotným „produktom“ práce. Keďže chcú poznať zmysel a podrobnú pracovnú náplň, dajte si na tom záležať. Ľudia generácie X sú zvyknutí na samostatnosť a presne to isté čakajú od zamestnávateľa. A napokon berte do úvahy, že nadčasy ich od práce skôr odradia ako namotivujú...

Generácia Y (1977 – 1994)

Mladý, šikovný, so smartfónom v ruke alebo pri uchu, v rifliach, ležérnom saku a v štýlovej košeli  V ruke má „kávu so sebou“ a nenápadne kráča ulicou... Do práce prichádza včas, do smartfónu vyťukáva ešte aj počas cesty výťahom. To je predstaviteľ generácie Y.

Toto je práve tá generácia, ktorá sa v týchto časoch stáva najsilnejšou pracujúcou skupinou nielen u nás. Chcú pracovať, ale pamätajte, že nechcú, aby bola práca ich celým životom. Majú radi rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Viete o kandidátovi, ktorý patrí do tejto generácie Y? Potom by ste mali vedieť, že pozitívnymi vlastnosťami tejto generácie sú určite záujem o spoločenské dianie a aktívne sa zapájanie do jej chodu. Kandidáti narodení v týchto rokoch sú flexibilní, mobilní a ochotní prispôsobiť sa zmenám veľmi rýchlo. Oproti staršej generácii uchádzačov o zamestnanie sú postoje v tejto otázke u nich značne odlišné.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že majú vysoké očakávania, a preto sú z nich dobrí zamestnanci, ktorí pracujú rýchlejšie a svedomitejšie. Nemôžeme ani zabudnúť ani na to, že si vysoko cenia vzťah medzi nadriadeným a zamestnancom. Mnohí z tejto generácie si radi dávajú vysoké ciele, niekedy až nedosiahnuteľné. Nadovšetko milujú vlastné úspechy, čo ich predurčuje byť viac egocentrickí, a tým sa dostávame k negatívam generácie. Možno ste si u niektorého uchádzača všimli, že majú radi sociálne siete a digitálne technológie, pri ktorých vyrastali. Ich používanie je niekedy nad rámec priemernosti. Dokážu byť online 24 hodín, 7 dní v týždni...

TIP: Ako zaujať kandidáta generácie Y? Motivujte ich príjemným prostredím na kreatívne nápady, ktoré nebude pôsobiť zastarane. Doprajte im možnosť osobného rozvoja - sebarealizácie a zaručte im priestor na vyjadrenie vlastného názoru, pretože hotové tvrdenia neprijmú len tak bez vlastného kritického myslenia.

 

Generácia Z (narodení po roku 2000)

Predstaviteľ generácie Z vyzerá mladistvo, skoro ako dieťa. Má štýl – osobitý odev, ktorý nemôžeme považovať ani za ležérny, ani za nenápadný. Na hlave má klobúk, na očiach slnečné okuliare, v ušiach bezdrôtové slúchadlá a pri chôdzi si všíma všetko navôkol. Má rád svet taký, aký je...

Kandidáti generácie Z sú mladučkí a húževnatí. Vidia svet úplne inak... Stíhajú robiť niekoľko vecí naraz a treba oceniť, že nemajú predsudky – voči náboženstvám, rasám, pohlaviu, kultúram a pod. Sú otvorení svetu a vedia oceniť všetky jeho krásy. Knihy čítajú na čítačkách a hudbu najradšej počúvajú z iPodov.

Aké sú ich pozitíva na pracovisku? Zamestnanci narodení pod hviezdou tejto generácie sú dobrí v budovaní vzťahov a majú silnú sociálno-spoločenskú sieť. Z toho vychádza aj ich ďalšia vlastnosť – majú radi tímové projekty. Dobre sa cítia v skupine a sú radšej viac vyťažení ako vôbec. Multitasking? Pre nich žiaden problém. Obľubujú, ak im k mozgu prichádza niekoľko stimulov naraz...

Medzi negatíva patrí neschopnosť rozoznať diskrétnu zónu a hranicu, ktorú by nemali prekročiť. Zamestnanci generácie Z bývajú trúfalí, netaktní a veľmi úprimní preto sa s nimi vo fáze pohovorovania dobre pracuje. Inokedy im zase chýbajú základné zručnosti a vedomosti. Keďže sú zvyknutí na neosobnú komunikáciu cez mobily a e-maily, môžu im chýbať pravidlá osobného styku, verbálnej či neverbálnej komunikácie. Tým, že vo veľkej miere používajú moderné aplikácie a technologické vymoženosti, uľahčujú si premýšľanie – uľahčujú si napríklad aj gramaticky správne komunikovanie.

Tip: ako zaujať kandidáta generácie Z? Motivujte ich kvalitným technologickým vybavením a neformálnym pracovným prostredím v tíme. Za zmienku stoja aj benefity typu – sickdays, flexibilný pracovný čas alebo home office. Ak ich chcete zaujať ešte viac, ponúknite im príležitosti na vzdelávanie v zahraničí, ktoré ako správni vyznávači cestovania, určite ocenia.

Zdroje:mayako.sk, eduworld.sk, unsplash.com

Martin Straka
Martin Straka
Recruitment je pre mňa neustále objavovanie. Od roku 1999 denne nadväzujem nové kontakty a získavam nové znalosti, ktoré ma inšpirujú. Sled udalostí ma priviedol práve k tejto profesii, ktorá ma zaviedla na miesta, kam by som sa inak nedostal. Obzvlášť som hrdý na projekt CvMango, ktorý spája moderné trendy technologického recruitingu s nenahraditeľným ľudským „dotykom“.